Listeleri Karşılaştır

İstanbul, Asya ile Avrupa kıtalarının birleştiği yerde stratejik olarak dünyanın en önemli yerinde bulunan bir şehir, Şehir sadece içinde bulunduğumuz çağda değil binlerce yıldır önemini arttırarak koruyor. İstanbul konumu itibariyle her zaman finans merkezi olma özelliğine sahip bir şehirdir. Asya kıtasının zenginlikle Avrupa kıtasına buradan geçmekte ve Batının ürünleri buradan geçerek Asya kıtasına ulaşmaktadır. Aynı şekilde bu kıtalar arası geçiş yapan insanlarında uğradığı çok önemli bir şehir konumundadır. Bu özellikleri sayesinde sahip olduğu ticari potansiyel İstanbul’u eşsiz bir şehir konumuna getirmiştir.

Türkiye’nin en gelişmiş şehri konumunda olan İstanbul sosyal olanakları, doğal güzellikleri, tarihi güzellikleri, yaşam kalitesi ve yarattığı potansiyel ile sadece Türk halkının değil, dünya milletlerinin de gözdesi konumundadır.

İstanbul’da yaşayan insanların neredeyse tamamına yakını bu şehre aşıktır. Herkesin ortak olarak dile getirebileceği yegane sorun ise, trafik problemidir. Özellikle mesai başlangıç ve bitiş saatlerinde İstanbul şehir merkezi trafiği çok yoğun olabilmekte ise de devletin yapmış olduğu köklü yatırımlar ile bu problemde her geçen gün azalmaktadır. Toplu taşıma araçları ile şehrin ulaşamayacağınız bir yeri neredeyse yok gibidir.

ArabicChinese (Simplified)DutchEnglishGermanTurkish
WhatsApp chat